Wernisaż fotografii – trwają prace nad stworzeniem wystawy fotografii mojego ojca Jerzego Pietrowicza z wypraw w Himalaje i Karakorum, w których uczestniczył. Do uratowania są slajdy, które mają ponad 3 dekady. Zdjęcia nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Dzięki wsparciu patronów, Jelcz – Mobilny Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu może stać się pierwszą w Polsce mobilną wystawą wypraw w Himalaje.
Zdjęcia nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego, a inicjatywa powstała także dzięki jego przyjaciołom, z którymi mam dziś przyjemność tak często rozmawiać. Dziękuję!

Fotografie obejmą zakresem m.in. następujące wyprawy Jerzego Pietrowicza:

1979 Himalaya Expedition Annapurna South (kierownik wyprawy Jerzy Pietkiewicz)

1982 Himalaje Garhwalu Trisul (kierownik wyprawy Jerzy Pietrowicz, Z-ca kier. Antoni Rychel, lekarz: Stanisław Sobiński)

1984 Karakorum Lathok III (kierownik wyprawy Jerzy Pietrowicz, lekarz: Kazimierz Pichlak)

1986 Himalaje Garhwalu Shivling (kierownik wyprawy Jerzy Pietrowicz, z-ca kier.: Jerzy Pokój, lekarz: Jerzy Chyczewski)

Dokładną datę wernisażu wystawy tych fotografii ogłosimy wkrótce.

Wystawę tę chcielibyśmy zabrać Jelczem w Himalaje, aby ją umieścić w jednej z ubogich, publicznych placówek edukacyjnych, która zostanie obdarowana przez nas także innymi podarunkami. Fotografie polskich wypraw pozostaną trwałą polską pamiątką w Nepalu. Będzie to także przypominać, że my, Polacy, wpływamy na poprawę edukacji dzieci w Nepalu.
 
Jeśli uważasz, że to co robimy jest słuszne, zostań patronem fundacji Pietrowicz Śladami Uczestników na nowo powstałym profilu patronite.