Fundacja Pietrowicz Śladami uczestników - nasi partnerzy

Zanim podjąłem się organizacji jubileuszu wyprawy jeleniogórskiej, nie zdawałem sobie sprawy, że będę miał możliwość bliżej poznać tak wiele postaci – legend polskiego himalaizmu.

Rozpoczęcie współpracy z Fundacją Himalaizmu Polskiego im. Andrzeja Zawady otworzyło dużą sposobność poznania wielu legend polskiego himalaizmu. Zyskałem dzięki temu szereg okazji do rozmów z uczestnikami wypraw Złotej Ery Polskiego Himalaizmu. Przy każdym spotkaniu z Krzysztofem Wielickim, bardzo uważnie słucham wypowiedzi na temat jego pierwszych wypraw. Odnoszę wrażenie, że mnie na swój sposób polubił. Jak stwierdził, wyprawa na Annapurnę Południową w zasadzie zaważyła na jego przyszłych działaniach w górach wysokich. To wtedy pierwszy raz zobaczył Himalaje. Być może wynik sportowy, po jaki wówczas sięgnął, umożliwił mu zakwalifikowanie się do wyprawy Andrzeja Zawady na Mount Everest?

Od samego początku utrzymujemy kontakt z redaktorem naczelnym kwartalnika Ratownictwo Górskie p. Marianem Sajnogiem, którego poznałem podczas przygotowań do obchodów Jubileuszu wyprawy na Annapurnę Południową w Jeleniej Górze. Do dziś mam przyjemność słuchania jego opowieści ze Złotej Ery Polskiego Himalaizmu, w tym licznych anegdot związanych z organizacją wypraw.
Pomimo faktu, że z panem Marianem, znamy się względnie od niedawna, to poprzez liczne z nim rozmowy z nim, potrafiłem się niemal przenieść do Złotej Ery Polskiego Himalaizmu za co mu serdecznie dziękuję.

Aby stale podwyższać standardy naszych działań, przystąpiliśmy do Patronite – programu realizacji naszych celów statutowych wraz ze społecznością.

Otrzymaliśmy zgodę na korzystanie z logotypów w zakresie niezbędnym to realizacji procesów wydawniczych i promocyjnych wydanej książki „Śladami Uczestników”.

Ratowanie starych fotografii, wernisaże, publikacje książkowe, Mobilny Pomnik Złotej Ery Polskiego Himalaizmu, wydarzenia w Polsce i na świecie, uczczenie 40-lecia zdobycia Mount Everestu, aż wreszcie wsparcie edukacji dzieci w Nepalu, to tylko kilka naszych otwartych projektów, do których zrealizowania dziś także i Ty możesz się przyczynić zostając naszym patronem tutaj.

Projekt Jelczem w Himalaje objęli swym patronatem: FUNDACJA HIMALAIZMU POLSKIEGO IM. ANDRZEJA ZAWADY, POLSKI HIMALAIZM ZIMOWY oraz POLSKI ZWIĄZEK ALPINIZMU.

Realizując nasze projekty współpracujemy z miastem Jelenia Góra aktywnie promując nasz region. Wydana książka „Śladami Uczestników” zyskała patronat honorowy Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka.

Patroni medialni książki „Śladami Uczestników”: