Columbus zapewnia zieloną energię na wyprawie w Himalaje

Największy dostawca fotowoltaiki w Polsce został Złotym Sponsorem projektu Jelczem w Himalaje. Dzięki panelom słonecznym, zamontowanym na dachu ciężarówki, cała wyprawa zyska dostęp do czystej energii ze słońca.  

W ramach wsparcia wyprawy, Columbus przekazał środki pieniężne, a także hybrydową instalację fotowoltaiczną, składającą się z 4 paneli o łącznej o mocy 1,28 kWp. Dwa z nich zainstalowane na dachu Jelcza w ciągłym użytkowaniu, a dwa stanowią rezerwę w przypadku nieprzewidzianych sytuacji na wyprawie. Dzięki temu uczestnicy wyprawy będą  mogli na bieżąco zasilać niezbędną podczas podróży elektronikę, m.in. urządzenia do utrzymywania łączności, nawigacji czy rejestracji foto-video.

Ponadto, wspierana przez Columbus fundacja Carbon Footprint Foundation, zajmie się obliczeniem śladu węglowego wyprawy oraz udzieli jej uczestnikom rekomendacji, w jaki sposób mogą ograniczyć swój wpływ na środowisko podczas podróży. Instalacja fotowoltaiczna jest jednym z elementów, który obniży ślad węglowy wyprawy, poprzez dostarczenie czystej energii, którą w innym wypadku uczestnicy musieliby pozyskiwać z agregatu prądotwórczego zasilanego paliwem.  

Columbus Energy to wiodący dostawca usług z zakresu nowoczesnej energetyki w Polsce. Jest najczęściej wybieranym dostawcą fotowoltaiki w kraju. W ciągu 7 lat działalności firma zrealizowała ponad 38 000 instalacji PV o łącznej mocy 268 MW. Columbus oferuje także inne rozwiązania OZE, jak pompy ciepła, magazyny energii czy ładowarki do samochodów elektrycznych. Od czerwca 2021 r. Spółka udostępnia właścicielom fotowoltaiki innowacyjną usługę dystrybucji energii z fotowoltaiki – Prąd jak Powietrze, dzięki której nadwyżki prądu z instalacji, które trafiają do sieci, są bilansowane w stosunku 1:1.