Agencja Mienia Wojskowego partnerem strategicznym!

Agencja Mienia Wojskowego jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawanych podmiotów, które mają w swojej ofercie klasyczne polskie samochody ciężarowe takie jak star czy jelcz oraz przeznaczone do nich części zamienne. Jelcz 325, którym Fundacja zamierza się pojechać w Himalaje również pochodzi z zasobów AMW. Pomyśleliśmy również, że cel naszego przedsięwzięcia, czyli upowszechnianie wiedzy na temat historii i osiągnięć polskiego himalaizmu może wpisywać się w projekty związane z promocją patriotyzmu oraz budowania pozytywnego wizerunku Polski. AMW jako agencja rządowa gospodarująca powojskowym mieniem była naturalnym adresatem propozycji dotyczącej współpracy i pomocy w znalezieniu niezbędnych części.

Charakter współpracy i udziału AMW w projekcie „Jelczem w Himalaje”

Agencja Mienia Wojskowego pomogła nam w znalezieniu większości poszukiwanych przez nas elementów. Na naszą prośbę AMW sprawdziła swoje zasoby i umożliwiła nam zapoznanie się z częściami w miejscach, gdzie były przechowywane. Pozwoliło nam to ocenić ich stan techniczny i przydatność. Dzięki zakupowi części od Agencji mogliśmy zaoszczędzić czas, który musielibyśmy poświęcić na poszukiwanie poszczególnych elementów u różnych podmiotów. Zwłaszcza, że większość z nich znajdowała się w zasobie AMW. W ramach udzielonego wsparcia oraz sprzedaży potrzebnych części Agencja została strategicznym partnerem projektu, bo bez jej pomocy wyprawa mogłaby w ogóle nie dojść do skutku.

Pozyskane części

Fundacja kupiła od Agencji ponad 60 części, bez których niemożliwa byłaby eksploatacja samochodu w trakcie wyprawy i realizacja planowanego przez nas przedsięwzięcia. Zwłaszcza, że część potrzebnych elementów nie była już dostępna na rynku. Przeważająca większość części to sprzęt pierwszej kategorii, który jest w niemal doskonałym stanie technicznym.

Informacje o Agencji Mienia Wojskowego:

AMW to agencja wykonawcza nadzorowana przez Ministra Obrony Narodowej. Od niemal 25 lat
z powodzeniem zagospodarowuje nieruchomości oraz uzbrojenie i sprzęt, który wycofano już z armii oraz pozostałych służb mundurowych. AMW dba również o zakwaterowanie żołnierzy, zarządza budynkami mieszkalnymi oraz planuje i przeprowadza inwestycje mieszkaniowe. Na rzecz resortu obrony narodowej realizuje też projekty specjalne związane z obronnością i bezpieczeństwem państwa.


W ofercie Agencji można znaleźć zarówno uzbrojenie, na którego zakup mogą pozwolić sobie jedynie podmioty dysponujące odpowiednią koncesją z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, jak i niepotrzebny już wojsku sprzęt i wyposażenie, który może kupić każdy. Na przetargi organizowane przez Oddziały Regionalne AMW trafiają wycofane z wojska samochody i przeznaczone do nich części zamienne, różnego rodzaju maszyny (np. drogowe i rolnicze), narzędzia warsztatowe i sprzęt rolniczy, a nawet akcesoria medyczne czy instrumenty muzyczne. Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium i złożenie oferty we wskazanym w ogłoszeniu terminie. Informacje o bieżących przetargach można znaleźć na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy i wyposażenie/Przetargi”.

Zakupy można również zrobić w stacjonarnych punktach sprzedaży oraz sklepie internetowym AMW www.sklep.amw.com.pl. Na nabywców czekają tam przede wszystkim ubrania, wyposażenie i militarne gadżety. W ofercie są również mundury, płaszcze, kurtki, kombinezony pilota, spodnie, dresy, hełmy, berety, buty, plecaki, manierki, menażki, zestawy do czyszczenia obuwia i inne wojskowe klasyki, które z powodzeniem i przez długi czas będą służyć nowym właścicielom.

W sklepach AMW coś dla siebie znajdą w nich nie tylko miłośnicy i kolekcjonerzy militariów, zapaleni bushcraftowcy czy pasjonaci survivalu, ale też osoby, które zajmują się krawiectwem, domowym majsterkowaniem i projektami „zrób to sam” lub po prostu szukają oryginalnych prezentów. Ofertę sklepów stacjonarnych dostępna jest na stronie www.amw.com.pl w zakładce „Uzbrojenie i sprzęt wojskowy/Sprzęt wojskowy i wyposażenie/Sprzedaż bezprzetargowa”, a sklepu internetowego na stronie www.sklep.amw.com.pl.