Premiera książki Śladami Uczestników!

Przez ostatnie półtora roku miałem sposobność rozmawiania z wieloma osobami, które były w tamtych latach ściśle związane
ze środowiskiem górskim, śledziły poczynania uczestników Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy w Himalaje na Annapurnę Południową lub przyczyniły się do jej organizacji. Wysłuchałem dziesiątek opinii na temat tej ekspedycji, także od jej uczestników.

Książka dostępna w naszym sklepie internetowym oraz  w zaprzyjaźnionych księgarniach już od 09 maja 2020 roku.

Dołożyłem wszelkich starań, aby ta książka ujrzała światło dzienne w oprawie i jakości nie odbiegającej standardem od najnowszych publikacji książkowych. Mierzyłem wysoko, jak wysokie są Himalaje i cieszę się, że tak wiele osób zaufało mi w tym przedsięwzięciu. Dziękuję Wam za to, kupując tę książkę, przyczyniliście się do realizacji marzenia mojego Ojca i opowiedzenia historii tej wyprawy.

Z całego serca zachęcam każdego do przeczytania tej książki. Historia wyprawy na Annapurnę Południową w 1979 roku była już wielokrotnie opisywana i analizowana na łamach wielu pism. Książka Śladami Uczestników Pierwszej Jeleniogórskiej Wyprawy w Himalaje jest historią przedstawioną z perspektywy jej uczestnika, która ujrzała światło dzienne dopiero po czterdziestu latach od tamtych wydarzeń. Wierzę z całego serca, że nie będzie ona tylko pamiątką i wspomnieniem historii jeleniogórskiego himalaizmu, ale także przyczyni się do refleksji nad życiem oraz skłoni nas wszystkich do wielu zmian na lepsze.

 

Już dziś rozpoczynamy funkcjonowanie naszej strony internetowej. Będą się tu pojawiać aktualności z prowadzenia naszych działań,  projektów, a także relacje z wydarzeń z naszym udziałem.

z górskim pozdrowieniem

Maciej Pietrowicz